Inguna Keraamika Logo

Kui soovid esimesena teada saada, mil ahjusoojad keraamika nõud kuumast ahjust väljuvad, siis alumine kast ootab Sinu e-maili.

Uudiskiri

Error: Contact form not found.

Jälgi mind sotsiaalmeedias

Search

Inguna
Epner

minust

Minu kunstnikutee sai alguse Muhu suvekodust, kus ma avastasin enda jaoks keraamika võlu. Ühel päeval, istudes mõnusas pisikeses palktares, mõistsin, et poest ostetud nõud ei sulanud kokku selle erilise õhkkonnaga. Seega tekkis soov midagi ise luua, midagi, mis kõneleks minu isiklikust loomejanust. Kiiresti leidsin end Muhu keraamikakursustelt, seejärel Kuressaare Ametikoolist ning lõpuks omaenda keraamikaateljeest.

Kõik minu keraamilised loomingud on sündinud südamest, iga tass, taldrik ja skulptuur kajastab seda õhinat ja pühendumust. Kui ma endale midagi ei leidnud, siis ma lõin selle ise, tuues ellu unikaalsed ja isikupärased käsitööesemed.

Inguna Epner - Inguna Keraamika
Maasikakauss - Inguna KeraamikaMaasikakauss - Inguna Keraamika

teekonna jätk

Minu kunstiteekond viis mind aga kaugemale, kui ma oleksin osanud unistada. Inspiratsioon ja soov jätkata põlvkondade traditsiooni viisid mind Kuressaare Ametikooli, kus otsustasin õppida nahakäsitöö eriala. Minu ema, kes oli ise andekas nahakunstnik, oli minu suurks eeskujuks ja ma tundsin kutsumust jätkata seda kaunite käsitööoskuste traditsiooni.

Nahast käsitöö on minu jaoks mitte ainult oskus, vaid ka lõputu inspiratsiooni allikas. Iga nahatöö, olgu selleks käekott, rahakott või vöö, kannab endas lugu ja emotsiooni. Need esemed on sündinud isiklikust vajadusest ning kantud kaasasündinud kunstitunnetusest.

Nii savist kui nahast loodud kunstiteosed räägivad minu elulugu, avades ukse minu maailma, kus iga detail on kui südamelöök – elav, tähendusrikas ja ainulaadne.

Erisoovide või küsimuste korral võtke minuga ühendust.


    Inguna Epner - Inguna Keraamika - Nõiakaevu juures
    You don't have permission to register
    X